İçeriğe geç

Ergene Yol Tarifi

Tekirdağ Ergene yol tarifi; yazımızda öncelikle Ergene şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ergene’ye nasıl gidilir? Ergene yol tarifi? Ergene yol haritası? Ergene İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ergene İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan Tekirdağ’ın ilçesi olan Ergene, Tekirdağ’ın yerleşim yerlerinden biridir. Ergene İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 418 km2’dir. Ergene ilçesinin rakımı ise 154 m olarak hesaplanmıştır. Ergene ilçesinin Kuzeyinde Saray ve Kapaklı, doğusunda Çerkezköy ve Çorlu, batısında Kırklareli ve Muratlı, Güneyinde ise Çorlu ilçeleri bulunmaktadır. Ergene ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Ergene İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Ergene ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 63.821 nüfusa sahiptir.

Ergene İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Ergene Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Ergene’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Ergene Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ergene’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Ergene’ne Nasıl Gidilir? Ergene Yol Tarifi

Ergene’ne kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Ergene’ne gelebilirsiniz. Ergene karayolu ile Tekirdağ şehir merkezine 51.9 km, İstanbul’a yaklaşık 143 km, Ankara’ya yaklaşık 599 km, İzmir’den ise yaklaşık 443 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Tekirdağ Şehir Merkezinde yer alan Tekirdağ Çorlu Atatürk Havalimanı’na gidebilirsiniz. Tekirdağ Çorlu Atatürk Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Ergene ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Tekirdağ’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Tekirdağ demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Ergene ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.