İçeriğe geç

Ergani Yol Tarifi

Diyarbakır Ergani yol tarifi; yazımızda öncelikle Ergani şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ergani’ye nasıl gidilir? Ergani yol tarifi? Ergani yol haritası? Ergani İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ergani İlçesi Hakkında

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Diyarbakır’ın ilçesi olan Ergani, Diyarbakır’ın yerleşim yerlerinden biridir. Ergani İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.510 km2’dir. Ergani ilçesinin rakımı ise 951 m olarak hesaplanmıştır. Ergani ilinin Kuzeyinde Elazığ, doğusunda ise Eğil ve Kayapınar, batısında Çermik, Güneyinde ise Şanlıurfa ilçeleri bulunmaktadır. Ergani ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Ergani İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Ergani ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 132.463 nüfusa sahiptir.

Ergani İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Ergani Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Ergani’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Ergani Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ergani’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Ergani’ye Nasıl Gidilir? Ergani Yol Tarifi

Ergani’ye kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Ergani’ye gelebilirsiniz. Ergani karayolu ile Diyarbakır şehir merkezine 56.4 km, İstanbul’a yaklaşık 1.273 km, Ankara’ya yaklaşık 828 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.357 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Diyarbakır Şehir Merkezinde yer alan Diyarbakır Havalimanı’na gidebilirsiniz. Diyarbakır Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Ergani ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Diyarbakır’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Diyarbakır demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Ergani ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.