İçeriğe geç

Erfelek Yol Tarifi

Sinop Erfelek yol tarifi; yazımızda öncelikle Erfelek şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Erfelek’e  nasıl gidilir? Erfelek yol tarifi? Erfelek yol haritası? Erfelek İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Erfelek İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Sinop’un ilçesi olan Erfelek, Sinop’un yerleşim yerlerinden biridir. Erfelek İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 412 km2’dir. Erfelek ilçesinin rakımı ise 185 m olarak hesaplanmıştır. Erfelek ilçesinin doğusunda Sinop Merkez, batısında Ayancık, Güneyinde ise Boyabat ilçeleri bulunmaktadır. Erfelek ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Erfelek İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Erfelek ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 11.926 nüfusa sahiptir.

Erfelek İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Erfelek Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Erfelek’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Erfelek Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erfelek’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Erfelek’e Nasıl Gidilir? Erfelek Yol Tarifi

Erfelek’e kara yolu ya da hava yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Erfelek’e gelebilirsiniz. Erfelek karayolu ile Sinop şehir merkezine 22.2 km, İstanbul’a yaklaşık 690 km, Ankara’ya yaklaşık 415 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.043 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Sinop Şehir Merkezinde yer alan Sinop Havalimanı’na gidebilirsiniz. Sinop Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Erfelek ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ulaşımı yoktur.