İçeriğe geç

Erfelek Posta Kodu

Erfelek Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Erfelek Posta Kodu Sorgulama

Erfelek’te yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Erfelek ilçesi Hakkında

Erfelek ilçesi alan olarak Türkiye’nin altı yüz kırk altıncı en büyük ilçesidir. Karadeniz bölgesinde yer alan Sinop’un ilçesi olan Erfelek, Sinop’un yerleşim yerlerinden biridir. Erfelek İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 412 km2’dir. Rakımı ise 185 m olarak hesaplanmıştır. Erfelek ilçesinin doğusunda Sinop Merkez, batısında Ayancık, Güneyinde ise Boyabat ilçeleri bulunmaktadır. Erfelek ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Erfelek İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Erfelek ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 12.024 nüfusa sahiptir.

Erfelek Posta Kodu
Erfelek Posta Kodu