İçeriğe geç

Erenler Yol Tarifi

Sakarya Erenler yol tarifi; yazımızda öncelikle Erenler şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Erenler’e nasıl gidilir? Erenler yol tarifi? Erenler yol haritası? Erenler İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Erenler İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan Sakarya’nın ilçesi olan Erenler, Sakarya’nın yerleşim yerlerinden biridir. Erenler İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 136 km2’dir. Erenler ilçesinin rakımı ise 35 m olarak hesaplanmıştır. Erenler ilçesinin Kuzeyinde Adapazarı, doğusunda Akyazı, batısında Arifiye ve Serdivan, Güneyinde ise Karapürçek ve Geyve ilçeleri bulunmaktadır. Erenler ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Erenler İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Erenler ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 89.128 nüfusa sahiptir.

Erenler İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Erenler Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Erenler’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Erenler Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erenler’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Erenler’e Nasıl Gidilir? Erenler Yol Tarifi

Erenler’e kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Erenler’e gelebilirsiniz. Erenler karayolu ile Sakarya şehir merkezine 8.8 km, İstanbul’a yaklaşık 157 km, Ankara’ya yaklaşık 301 km, İzmir’den ise yaklaşık 509 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Sakarya’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Sakarya demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Erenler ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.