İçeriğe geç

Erenler Posta Kodu

Erenler Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Erenler Posta Kodu Sorgulama

Erenler’de yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Erenler ilçesi Hakkında

Erenler ilçesi alan olarak Türkiye’nin sekiz yüz seksen dördüncü en büyük ilçesidir. Marmara bölgesinde yer alan Sakarya’nın ilçesi olan Erenler, Sakarya’nın yerleşim yerlerinden biridir. Erenler İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 136 km2’dir. Rakımı ise 35 m olarak hesaplanmıştır. Erenler ilçesinin Kuzeyinde Adapazarı, doğusunda Akyazı, batısında Arifiye ve Serdivan, Güneyinde ise Karapürçek ve Geyve ilçeleri bulunmaktadır. Erenler ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Erenler İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Erenler ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 90.855 nüfusa sahiptir.

Erenler Posta Kodu
Erenler Posta Kodu