İçeriğe geç

Ereğli Yol Tarifi

Konya Ereğli yol tarifi; yazımızda öncelikle Ereğli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ereğli’ye nasıl gidilir? Ereğli yol tarifi? Ereğli yol haritası? Ereğli İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ereğli İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Konya’nın ilçesi olan Ereğli, Konya’nın yerleşim yerlerinden biridir. Ereğli İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 2.214 km2’dir. Ereğli ilçesinin rakımı ise 1.053  m olarak hesaplanmıştır. Ereğli ilçesinin Kuzeyinde Emirgazi, doğusunda Niğde, batısında Karapınar ve Karaman, Güneyinde ise Halkapınar ilçeleri bulunmaktadır. Ereğli ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Ereğli İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Ereğli ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 146.998 nüfusa sahiptir.

Ereğli İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Ereğli Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Ereğli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Ereğli Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ereğli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Ereğli’ye Nasıl Gidilir? Ereğli Yol Tarifi

Ereğli’ye kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Ereğli’ye gelebilirsiniz. Ereğli karayolu ile Konya şehir merkezine 150 km, İstanbul’a yaklaşık 796 km, Ankara’ya yaklaşık 361 km, İzmir’den ise yaklaşık 705 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Konya Şehir Merkezinde yer alan Konya Havalimanı’na gidebilirsiniz. Konya Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Ereğli ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Konya’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Konya demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Ereğli ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.