İçeriğe geç

Ereğli Yol Tarifi

Zonguldak Ereğli yol tarifi; yazımızda öncelikle Ereğli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ereğli’ye nasıl gidilir? Ereğli yol tarifi? Ereğli yol haritası? Ereğli İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ereğli İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Zonguldak’ın ilçesi olan Ereğli, Zonguldak’ın yerleşim yerlerinden biridir. Ereğli İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 736 km2’dir. Ereğli ilçesinin rakımı ise12 m olarak hesaplanmıştır. Ereğli ilçesinin doğusunda Kozlu, Zonguldak ve Devrek,  batısında Alaplı, Güneyinde ise Düzce ilçeleri bulunmaktadır. Ereğli ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Ereğli İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Ereğli ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 175.622 nüfusa sahiptir.

Ereğli İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Ereğli Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Ereğli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Ereğli Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ereğli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Ereğli’ye Nasıl Gidilir? Ereğli Yol Tarifi

Ereğli’ye kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Ereğli’ye gelebilirsiniz. Ereğli karayolu ile Zonguldak şehir merkezine 61 km, İstanbul’a yaklaşık 283 km, Ankara’ya yaklaşık 305 km, İzmir’den ise yaklaşık 636 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Zonguldak Şehir Merkezinde yer alan Zonguldak Çaycuma Havalimanı’na gidebilirsiniz. Zonguldak Çaycuma Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Ereğli ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Zonguldak’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Zonguldak demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Ereğli ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.