İçeriğe geç

Erdemli Yol Tarifi

Mersin Erdemli yol tarifi; yazımızda öncelikle Erdemli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Erdemli’ye nasıl gidilir? Erdemli yol tarifi? Erdemli yol haritası? Erdemli İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Erdemli İlçesi Hakkında

Akdeniz bölgesinde yer alan Mersin’in ilçesi olan Erdemli, Mersin’in yerleşim yerlerinden biridir. Erdemli İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 2.279 km2’dir. Erdemli ilçesinin rakımı ise 13 m olarak hesaplanmıştır. Erdemli ilinin Kuzeyinde Karaman, doğusunda ise Mezitli, batısında Silifke ilçeleri bulunmaktadır. Erdemli ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Erdemli İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Erdemli ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 141.476 nüfusa sahiptir.

Erdemli İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Erdemli Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Erdemli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Erdemli Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erdemli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Erdemli’ye Nasıl Gidilir? Erdemli Yol Tarifi

Erdemli’ye kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Erdemli’ye gelebilirsiniz. Erdemli karayolu ile Mersin şehir merkezine 104 km, İstanbul’a yaklaşık 922 km, Ankara’ya yaklaşık 486 km, İzmir’den ise yaklaşık 791 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Mersin’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Mersin demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Erdemli ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.