Erdemli Silifke Arası Kaç KM

Erdemli Silifke arası kaç km; yazımızda öncelikle Erdemli ve Silifke şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Erdemli Silifke arası kaç km? Erdemli Silifke arası kaç saat? Erdemli Silifke yol tarifi? Erdemli Silifke arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Erdemli ile Silifke İlçesi Hakkında Genel Bilgiler

Erdemli ilçesi;

Akdeniz bölgesinde yer alan Erdemli ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 2,279 km2’dir. Erdemli ilçesinin coğrafi konumu ise 36° 36′ 20.9520” Kuzey ve 34° 18′ 36.5940” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Silifke ilçesi;

Akdeniz bölgesinde yer alan Silifke ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 2,692 km2dir. Silifke ilçesinin coğrafi konumu ise 36° 22′ 34.7916” Kuzey ve 33° 55′ 31.1232” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Erdemli Silifke Arası Kaç KM

Erdemli Silifke arası mesafe karayolu ile yaklaşık 47 km’dir.

Erdemli Silifke Arası Kaç KM

Erdemli Silifke Arası Kaç Saat

Erdemli Silifke arası kaç saat; Erdemli Silifke arası mesafe karayolu ile yaklaşık 47 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 50 dakika sürmektedir. Erdemli Silifke arası mesafe otobüs ile yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

50 dakika

Otobüs ile;

1 saat 30 dakika

Erdemli Silifke Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Erdemli Silifke arası mesafe karayolu ile yaklaşık 47 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 3 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 4 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Erdemli Silifke Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Erdemli Silifke arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Erdemli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erdemli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Silifke’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Silifke’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.