İçeriğe geç

Erdek Yol Tarifi

Balıkesir Erdek yol tarifi; yazımızda öncelikle Erdek şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Erdek’e nasıl gidilir? Erdek yol tarifi? Erdek yol haritası? Erdek İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Erdek İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan Balıkesir’in ilçesi olan Erdek, Balıkesir’in yerleşim yerlerinden biridir. Erdek İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 307 km2’dir. Erdek ilçesinin rakımı ise 7 m olarak hesaplanmıştır. Erdek ilinin Kuzeyinde Marmara, Güneyinde ise Bandırma ilçeleri bulunmaktadır. Erdek ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Erdek İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Erdek ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 32.120 nüfusa sahiptir.

Erdek İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Erdek Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Erdek’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Erdek Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erdek’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Erdek’e Nasıl Gidilir? Erdek Yol Tarifi

Erdek’e kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Erdek’e gelebilirsiniz. Erdek karayolu ile Balıkesir şehir merkezine 138 km İstanbul’a yaklaşık 268 km, Ankara’ya yaklaşık 521 km, İzmir’den ise yaklaşık 318 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Balıkesir Şehir Merkezinde yer alan Balıkesir Merkez Havalimanı’na gidebilirsiniz. Balıkesir Merkez Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Erdek ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Balıkesir’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Balıkesir demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Erdek ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.