Erdek Posta Kodu

Erdek Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Erdek Posta Kodu Sorgulama

Erdek’te yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde-mahalle-köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Erdek ilçesi Hakkında

Erdek ilçesi alan olarak Türkiye’nin yedi yüz yirmi sekizinci en büyük ilçesidir. Marmara bölgesinde yer alan Balıkesir’in ilçesi olan Erdek, Balıkesir’in yerleşim yerlerinden biridir. Erdek İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 307 km2’dir. Rakımı ise 7 m olarak hesaplanmıştır. Erdek ilinin Kuzeyinde Marmara, Güneyinde ise Bandırma ilçeleri bulunmaktadır. Erdek ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Erdek İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Erdek ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 32.319 nüfusa sahiptir.

Erdek Posta Kodu
Erdek Posta Kodu