İçeriğe geç

Erciş Yol Tarifi

Van Erciş yol tarifi; yazımızda öncelikle Erciş şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Erciş’e nasıl gidilir? Erciş yol tarifi? Erciş yol haritası? Erciş İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Erciş İlçesi Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Van’ın ilçesi olan Erciş, Van’ın yerleşim yerlerinden biridir. Erciş İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 2.133 km2’dir. Erciş ilçesinin rakımı ise 1.691 m olarak hesaplanmıştır. Erciş ilçesinin kuzeyinde ve batısında Ağrı, doğusunda Muradiye, Güneyinde ise Tuşba ve Bitlis ilçeleri bulunmaktadır. Erciş ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Erciş İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Erciş ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 175.108 nüfusa sahiptir.

Erciş İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Erciş Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Erciş’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Erciş Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erciş’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Erciş’e Nasıl Gidilir? Erciş Yol Tarifi

Erciş’e kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Erciş’e gelebilirsiniz. Erciş karayolu ile Van şehir merkezine 94.8 km, İstanbul’a yaklaşık 1.509 km, Ankara’ya yaklaşık 1.146 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.862 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Van Şehir Merkezinde yer alan Van Ferit Melen Havalimanı’na gidebilirsiniz. Van Ferit Melen Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Erciş ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Van’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Van demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Erciş ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.