İçeriğe geç

Erbaa Yol Tarifi

Tokat Erbaa yol tarifi; yazımızda öncelikle Erbaa şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Erbaa’ya nasıl gidilir? Erbaa yol tarifi? Erbaa yol haritası? Erbaa İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Erbaa İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Tokat’ın ilçesi olan Erbaa, Tokat’ın yerleşim yerlerinden biridir. Erbaa İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.173 km2’dir. Erbaa ilçesinin rakımı ise 237m olarak hesaplanmıştır. Erbaa ilçesinin Kuzeyinde Samsun, doğusunda Ordu ve Niksar, batısında Amasya ve Turhal, Güneyinde ise Tokat Merkez ilçeleri bulunmaktadır. Erbaa ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Erbaa İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Erbaa ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 95.611              nüfusa sahiptir.

Erbaa İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Erbaa Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Erbaa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Erbaa Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erbaa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Erbaa’ya Nasıl Gidilir? Erbaa Yol Tarifi

Erbaa’ya kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Erbaa’ya gelebilirsiniz. Erbaa karayolu ile Tokat şehir merkezine 83.7 km, İstanbul’a yaklaşık 750 km, Ankara’ya yaklaşık 416 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.102 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Tokat Şehir Merkezinde yer alan Tokat Havalimanı’na gidebilirsiniz. Tokat Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Erbaa ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Tokat’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Tokat demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Erbaa ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.