İçeriğe geç

Enez Yol Tarifi

Edirne Enez yol tarifi; yazımızda öncelikle Enez şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Enez’e nasıl gidilir? Enez yol tarifi? Enez yol haritası? Enez İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Enez İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan Edirne’nin ilçesi olan Enez, Edirne’nin yerleşim yerlerinden biridir. Enez İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 455 km2’dir. Enez ilçesinin rakımı ise 18 m olarak hesaplanmıştır. Enez ilinin Kuzeyinde İspala, doğusunda ise Keşan ilçeleri bulunmaktadır. Enez ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Enez İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Enez ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 10.583 nüfusa sahiptir.

Enez İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Enez Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Enez’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Enez Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Enez’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Enez’e Nasıl Gidilir? Enez Yol Tarifi

Enez’e kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Enez’e gelebilirsiniz. Enez karayolu ile Edirne şehir merkezine 171 km, İstanbul’a yaklaşık 283 km, Ankara’ya yaklaşık 736 km, İzmir’den ise yaklaşık 482 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Edirne’ye demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Edirne demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Enez ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.