İçeriğe geç

Emirgazi Yol Tarifi

Konya Emirgazi yol tarifi; yazımızda öncelikle Emirgazi şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Emirgazi’ye nasıl gidilir? Emirgazi yol tarifi? Emirgazi yol haritası? Emirgazi İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Emirgazi İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Konya’nın ilçesi olan Emirgazi, Konya’nın yerleşim yerlerinden biridir. Emirgazi İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 798 km2’dir. Emirgazi ilçesinin rakımı ise 1.087 m olarak hesaplanmıştır. Emirgazi ilçesinin Kuzeyinde Aksaray, doğusunda Niğde, batısında Karapınar, Güneyinde ise Ereğli ilçeleri bulunmaktadır. Emirgazi ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Emirgazi İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Emirgazi ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 8.535 nüfusa sahiptir.

Emirgazi İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Emirgazi Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Emirgazi’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Emirgazi Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Emirgazi’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Emirgazi’ye Nasıl Gidilir? Emirgazi Yol Tarifi

Emirgazi’ye kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Emirgazi’ye gelebilirsiniz. Emirgazi karayolu ile Konya şehir merkezine 136 km, İstanbul’a yaklaşık 738 km, Ankara’ya yaklaşık 302 km, İzmir’den ise yaklaşık 692 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Konya Şehir Merkezinde yer alan Konya Havalimanı’na gidebilirsiniz. Konya Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Emirgazi ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Konya’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Konya demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Emirgazi ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.