İçeriğe geç

Emirdağ Yol Tarifi

Afyon Emirdağ yol tarifi; yazımızda öncelikle Emirdağ şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Emirdağ’a nasıl gidilir? Emirdağ yol tarifi? Emirdağ yol haritası? Emirdağ İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Emirdağ İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan Afyon’un ilçesi olan Emirdağ, Afyon’un yerleşim yerlerinden biridir. Emirdağ İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 2.103 km2’dir. Emirdağ ilçesinin rakımı ise 965 m olarak hesaplanmıştır. Emirdağ ilinin Kuzeyinde Eskişehir, doğusunda ise Konya, batısında Bayat, Güneyinde ise Bolvadin ilçeleri bulunmaktadır. Emirdağ ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Emirdağ İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Emirdağ ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 37.361 nüfusa sahiptir.

Emirdağ İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Emirdağ Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Emirdağ’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Emirdağ Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Emirdağ’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Emirdağ’a Nasıl Gidilir? Emirdağ Yol Tarifi

Emirdağ’a kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Emirdağ’a gelebilirsiniz. Emirdağ karayolu ile Afyon şehir merkezine 72,2 km, İstanbul’a yaklaşık 409 km, Ankara’ya yaklaşık 198 km, İzmir’den ise yaklaşık 401 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Afyon’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Afyon demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Emirdağ ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.