İçeriğe geç

Emet Yol Tarifi

Kütahya Emet yol tarifi; yazımızda öncelikle Emet şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Emet’e nasıl gidilir? Emet yol tarifi? Emet yol haritası? Emet İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Emet İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan Kütahya’nın ilçesi olan Emet, Kütahya’nın yerleşim yerlerinden biridir. Emet İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 951 km2’dir. Emet ilçesinin rakımı ise 910 m olarak hesaplanmıştır. Emet ilçesinin Kuzeyinde Tavşanlı, doğusunda Aslanapa, batısında Simav, Güneyinde ise Hisarcık, Gediz ve Çavdarhisar ilçeleri bulunmaktadır. Emet ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Emet İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Emet ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 19.864 nüfusa sahiptir.

Emet İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Emet Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Emet’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Emet Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Emet’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Emet’e Nasıl Gidilir? Emet Yol Tarifi

Emet’e kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Emet’e gelebilirsiniz. Emet karayolu ile Kütahya şehir merkezine 100 km, İstanbul’a yaklaşık 323 km, Ankara’ya yaklaşık 400 km, İzmir’den ise yaklaşık 300 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Kütahya’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Kütahya demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Emet ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.