İçeriğe geç

Emet Posta Kodu

Emet Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Emet Posta Kodu Sorgulama

Emet’te yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Emet ilçesi Hakkında

Emet ilçesi alan olarak Türkiye’nin üç yüz yirmi dokuzuncu en büyük ilçesidir. Ege bölgesinde yer alan Kütahya’nın ilçesi olan Emet, Kütahya’nın yerleşim yerlerinden biridir. Emet İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 951 km2’dir. Rakımı ise 910 m olarak hesaplanmıştır. Emet ilçesinin Kuzeyinde Tavşanlı, doğusunda Aslanapa, batısında Simav, Güneyinde ise Hisarcık, Gediz ve Çavdarhisar ilçeleri bulunmaktadır. Emet ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Emet İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Emet ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 19.528 nüfusa sahiptir.

Emet Posta Kodu
Emet Posta Kodu