İçeriğe geç

Elmalı Yol Tarifi

Antalya Elmalı yol tarifi; yazımızda öncelikle Elmalı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Elmalı’ya nasıl gidilir? Elmalı yol tarifi? Elmalı yol haritası? Elmalı İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Elmalı İlçesi Hakkında

Akdeniz bölgesinde yer alan Antalya’nın ilçesi olan Elmalı, Antalya’nın yerleşim yerlerinden biridir. Elmalı İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.658 km2’dir. Elmalı ilçesinin rakımı ise 1.150 m olarak hesaplanmıştır. Elmalı ilinin Kuzeyinde Korkuteli, doğusunda Kumluca, batısında Muğla, Güneyinde ise Finike ilçeleri bulunmaktadır. Elmalı ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Elmalı İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Elmalı ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 39,254 nüfusa sahiptir.

Elmalı İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Elmalı Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Elmalı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Elmalı Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Elmalı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Elmalı’ya Nasıl Gidilir? Elmalı Yol Tarifi

Elmalı’ya kara yolu, havayolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Elmalı’ya gelebilirsiniz. Elmalı karayolu ile Antalya şehir merkezine 113 km, İstanbul’a yaklaşık 731 km, Ankara’ya yaklaşık 584 km, İzmir’den ise yaklaşık 415 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Antalya Şehir Merkezinde yer alan Antalya Havalimanı’na gidebilirsiniz. Antalya Havaalanı’ndan özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Elmalı ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Antalya’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Antalya demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Elmalı ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.