İçeriğe geç

Elmadağ Yol Tarifi

Ankara Elmadağ yol tarifi; yazımızda öncelikle Elmadağ şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Elmadağ’a nasıl gidilir? Elmadağ yol tarifi? Elmadağ yol haritası? Elmadağ İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Elmadağ İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara’nın ilçesi olan Elmadağ, Ankara’nın yerleşim yerlerinden biridir. Elmadağ İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 647 km2’dir. Elmadağ ilçesinin rakımı ise 1.100 m olarak hesaplanmıştır. Elmadağ ilinin Kuzeyinde Kalecik, doğusunda ise Kırıkkale, batısında Mamak, Güneyinde ise Bala ilçeleri bulunmaktadır. Elmadağ ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Elmadağ İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Elmadağ ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine 45.557 nüfusa sahiptir.

Elmadağ İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Elmadağ Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Elmadağ’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Elmadağ Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Elmadağ’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Elmadağ’a Nasıl Gidilir? Elmadağ Yol Tarifi

Elmadağ’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Elmadağ’a gelebilirsiniz. Elmadağ karayolu ile Ankara şehir merkezine 43,3 km, İstanbul’a yaklaşık 490 km, Bursa’ya yaklaşık 439 km, İzmir’den ise yaklaşık 640 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Ankara Şehir Merkezinde yer alan Ankara Esenboğa Havalimanı’na gidebilirsiniz. Ankara Esenboğa Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Elmadağ ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Ankara’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Ankara demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Elmadağ ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.