İçeriğe geç

Eleşkirt Yol Tarifi

Ağrı, Eleşkirt yol tarifi; yazımızda öncelikle Eleşkirt şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Eleşkirt’e nasıl gidilir? Eleşkirt yol tarifi? Eleşkirt yol haritası? Eleşkirt İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Eleşkirt İlçesi Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ağrı’nın ilçesi olan Eleşkirt, Ağrı’nın yerleşim yerlerinden biridir. Eleşkirt İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak1.307 km2’dir. Eleşkirt ilçesinin rakımı ise 1.810m olarak hesaplanmıştır. Eleşkirt ilinin Kuzeyinde Kars, doğusunda ise Ağrı merkez, batısında Erzurum, Güneyinde ise Tutak ilçeleri bulunmaktadır. Eleşkirt ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Eleşkirt İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Eleşkirt ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 32.593 nüfusa sahiptir. Eleşkirt yol haritası için linke tıklayınız.

Eleşkirt İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Eleşkirt Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Eleşkirt’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Eleşkirt Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Eleşkirt’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Eleşkirt’e Nasıl Gidilir? Eleşkirt Yol Tarifi

Eleşkirt’e kara yolu ya da hava yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Eleşkirt’e gelebilirsiniz. Eleşkirt ile Ağrı şehir merkezi yaklaşık 59,4 km, İstanbul’a yaklaşık 1,379 km, Ankara’ya yaklaşık 1,016 km, İzmir’den ise yaklaşık 1,732 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Ağrı Şehir Merkezinde yer alan Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı’na gidebilirsiniz. Ağrı Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Eleşkirt ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı yoktur.