İçeriğe geç

Eldivan Yol Tarifi

Çankırı Eldivan yol tarifi; yazımızda öncelikle Eldivan şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Eldivan’a nasıl gidilir? Eldivan yol tarifi? Eldivan yol haritası? Eldivan İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Eldivan İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Çankırı’nın ilçesi olan Eldivan, Çankırı’nın yerleşim yerlerinden biridir. Eldivan İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 350 km2’dir. Eldivan ilçesinin rakımı ise 945 m olarak hesaplanmıştır. Eldivan ilinin Kuzeyinde Korgun, doğusunda ise Çankırı, batısında Şabanözü, Güneyinde ise Ankara ilçeleri bulunmaktadır. Eldivan ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Eldivan İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Eldivan ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 6.460 nüfusa sahiptir.

Eldivan İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Eldivan Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Eldivan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Eldivan Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Eldivan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Eldivan’a Nasıl Gidilir? Eldivan Yol Tarifi

Eldivan’a kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Eldivan’a gelebilirsiniz. Eldivan karayolu ile Çankırı şehir merkezine 20,4 km, İstanbul’a yaklaşık 469 km, Ankara’ya yaklaşık106 km, İzmir’den ise yaklaşık 822 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Çankırı’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Çankırı demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Eldivan ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.