İçeriğe geç

Elbistan Yol Tarifi

Kahramanmaraş Elbistan yol tarifi; yazımızda öncelikle Elbistan şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Elbistan’a nasıl gidilir? Elbistan yol tarifi? Elbistan yol haritası? Elbistan İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Elbistan İlçesi Hakkında

Akdeniz bölgesinde yer alan Kahramanmaraş’ın ilçesi olan Elbistan, Kahramanmaraş’ın yerleşim yerlerinden biridir. Elbistan İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 2.201 km2’dir. Elbistan ilçesinin rakımı ise 1.139 m olarak hesaplanmıştır. Elbistan ilçesinin Kuzeyinde Sivas ve Malatya, doğusunda ise Malatya, batısında Afşin, Güneyinde ise Ekinözü ve Nurhak ilçeleri bulunmaktadır. Elbistan ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Elbistan İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Elbistan ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 141.534 nüfusa sahiptir.

Elbistan İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Elbistan Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Elbistan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Elbistan Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Elbistan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Elbistan’a Nasıl Gidilir? Elbistan Yol Tarifi

Elbistan’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Elbistan’a gelebilirsiniz. Elbistan karayolu ile Kahramanmaraş şehir merkezine 167 km, İstanbul’a yaklaşık 982 km, Ankara’ya yaklaşık 537 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.066 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Kahramanmaraş Şehir Merkezinde yer alan Kahramanmaraş Havalimanı’na gidebilirsiniz. Kahramanmaraş Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Elbistan ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Kahramanmaraş’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Kahramanmaraş demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Elbistan ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.