İçeriğe geç

Elbeyli Yol Tarifi

Kilis Elbeyli yol tarifi; yazımızda öncelikle Elbeyli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Elbeyli’ye nasıl gidilir? Elbeyli yol tarifi? Elbeyli yol haritası? Elbeyli İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Elbeyli İlçesi Hakkında

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Kilis’in ilçesi olan Elbeyli, Kilis’in yerleşim yerlerinden biridir. Elbeyli İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 238 km2’dir. Elbeyli ilçesinin rakımı ise 519 m olarak hesaplanmıştır. Elbeyli ilçesinin Kuzeyinde Gaziantep, doğusunda Gaziantep ve Suriye, batısında Kilis Merkez, Güneyinde ise Suriye ilçeleri bulunmaktadır. Elbeyli ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Elbeyli İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Elbeyli ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 5.986 nüfusa sahiptir.

Elbeyli İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Elbeyli Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Elbeyli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Elbeyli Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Elbeyli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Elbeyli’ye Nasıl Gidilir? Elbeyli Yol Tarifi

Elbeyli’ye kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Elbeyli’ye gelebilirsiniz. Elbeyli karayolu ile Kilis şehir merkezine 33.4 km, İstanbul’a yaklaşık 1.202 km, Ankara’ya yaklaşık 767 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.175 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Kilis’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Kilis demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Elbeyli ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.