İçeriğe geç

Elbeyli Posta Kodu

Elbeyli Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Elbeyli Posta Kodu Sorgulama

Elbeyli’ de yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Elbeyli ilçesi Hakkında

Elbeyli ilçesi alan olarak Türkiye’nin yedi yüz doksanıncı en büyük ilçesidir. Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Kilis’in ilçesi olan Elbeyli, Kilis’in yerleşim yerlerinden biridir. Elbeyli İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 238 km2’dir. Rakımı ise 519 m olarak hesaplanmıştır. Elbeyli ilçesinin Kuzeyinde Gaziantep, doğusunda Gaziantep ve Suriye, batısında Kilis Merkez, Güneyinde ise Suriye ilçeleri bulunmaktadır. Elbeyli ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Elbeyli İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Elbeyli ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 5.841 nüfusa sahiptir.

Elbeyli Posta Kodu
Elbeyli Posta Kodu