İçeriğe geç

Elâzığ Merkez Yol Tarifi

Elâzığ Merkez yol tarifi; yazımızda öncelikle Elâzığ Merkez şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Elâzığ Merkez’e nasıl gidilir? Elâzığ Merkez yol tarifi? Elâzığ Merkez yol haritası? Elâzığ Merkez İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Elâzığ Merkez İlçesi Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Elâzığ’ın ilçesi olan Elâzığ Merkez, Elâzığ’ın yerleşim yerlerinden biridir. Elâzığ Merkez İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 2.243 km2’dir. Elâzığ Merkez ilçesinin rakımı ise 1.041 m olarak hesaplanmıştır. Elâzığ Merkez ilinin Kuzeyinde Tunceli, doğusunda ise Palu, batısında Keban ve Baskil, Güneyinde ise Sivrice ve Maden ilçeleri bulunmaktadır. Elâzığ Merkez ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Elâzığ Merkez İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Elâzığ Merkez ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 439.687 nüfusa sahiptir.

Elâzığ Merkez İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Elâzığ Merkez Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Elâzığ Merkez’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Elâzığ Merkez Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Elâzığ Merkez’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Elâzığ Merkez’e Nasıl Gidilir? Elâzığ Merkez Yol Tarifi

Elâzığ Merkez’e kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Elâzığ Merkez’e gelebilirsiniz. Elâzığ Merkez karayolu ile İstanbul’a yaklaşık 1.199 km, Ankara’ya yaklaşık 754 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.283 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Elâzığ Şehir Merkezinde yer alan Elâzığ Havalimanı’na gidebilirsiniz. Elâzığ Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Elâzığ Merkez ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Elâzığ’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Elâzığ demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Elâzığ Merkez ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.