İçeriğe geç

Edirne Elazığ Arası Kaç KM

Edirne Elazığ arası kaç km; yazımızda öncelikle Edirne ve Elazığ şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Edirne Elazığ arası kaç km? Edirne Elazığ arası kaç saat? Edirne Elazığ yol tarifi? Edirne Elazığ arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Edirne ile Elazığ İli Hakkında Genel Bilgiler

Edirne ili;

Marmara bölgesinde yer alan Edirne ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Edirne ili yüzölçümü yaklaşık 6,098 km2’dir. Edirne ilinin coğrafi konumu ise 41.288°K 26.5215°D GPS koordinatlarıdır.

Elazığ ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Elazığ ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Elazığ ili yüzölçümü yaklaşık 9,153 km2’dir. Elazığ ilinin coğrafi konumu ise 40° 21’ ile 38° 30’K 38°17 ile 39°11D GPS koordinatlarıdır.

Edirne Elazığ Arası Kaç KM

Edirne Elazığ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1436 km’dir. Edirne Elazığ arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1127 km’dir.

Edirne Elazığ Arası Kaç KM

Edirne Elazığ Arası Kaç Saat

Edirne Elazığ arası kaç saat; Edirne Elazığ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1436 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 16 saat sürmektedir. Edirne Elazığ arası mesafe otobüs ile yaklaşık 18 saat sürmektedir. Edirne Elazığ arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1127 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

16 saat

Otobüs ile;

18 saat

Uçak ile;

2 saat

Edirne Elazığ Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Edirne Elazığ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1436 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 79 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 115 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Edirne Elazığ Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Edirne Elazığ arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Edirne’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Edirne’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Elazığ’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Elazığ’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.