İçeriğe geç

Diyarbakır Elazığ Arası Kaç KM

Diyarbakır Elazığ arası kaç km; yazımızda öncelikle Diyarbakır ve Elazığ şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Diyarbakır Elazığ arası kaç km? Diyarbakır Elazığ arası kaç saat? Diyarbakır Elazığ yol tarifi? Diyarbakır Elazığ arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Diyarbakır ile Elazığ İli Hakkında Genel Bilgiler

Diyarbakır ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Diyarbakır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Diyarbakır ili yüzölçümü yaklaşık 15,272 km2’dir. Diyarbakır ilinin coğrafi konumu ise 38.066°K 40.2715°D GPS koordinatlarıdır.

Elazığ ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Elazığ ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Elazığ ili yüzölçümü yaklaşık 9,153 km2’dir. Elazığ ilinin coğrafi konumu ise 40° 21’ ile 38° 30’K 38°17 ile 39°11D GPS koordinatlarıdır.

Diyarbakır Elazığ Arası Kaç KM

Diyarbakır Elazığ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 154 km’dir. Diyarbakır Elazığ arası mesafe havayolu ile yaklaşık 121 km’dir.

Diyarbakır Elazığ Arası Kaç KM

Diyarbakır Elazığ Arası Kaç Saat

Diyarbakır Elazığ arası kaç saat; Diyarbakır Elazığ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 154 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir. Diyarbakır Elazığ arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Diyarbakır Elazığ arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 121 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 40 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

1 saat 30 dakika

Otobüs ile;

2 saat 30 dakika

Uçak ile;

40 dakika

Diyarbakır Elazığ Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Diyarbakır Elazığ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 154 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 9 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 13 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Diyarbakır Elazığ Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Diyarbakır Elazığ arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Diyarbakır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Diyarbakır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Elazığ’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Elazığ’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.