İçeriğe geç

Denizli Elazığ Arası Kaç KM

Denizli Elazığ arası kaç km; yazımızda öncelikle Denizli ve Elazığ şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Denizli Elazığ arası kaç km? Denizli Elazığ arası kaç saat? Denizli Elazığ yol tarifi? Denizli Elazığ arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Denizli ile Elazığ İli Hakkında Genel Bilgiler

Denizli ili;

Ege bölgesinde yer alan Denizli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Denizli ili yüzölçümü yaklaşık 12.134 km2’dir. Denizli ilinin coğrafi konumu ise 37°46′24.3″K 29°5′12.9″D  GPS     koordinatlarıdır.

Elazığ ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Elazığ ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Elazığ ili yüzölçümü yaklaşık 9,153 km2’dir. Elazığ ilinin coğrafi konumu ise 40° 21’ ile 38° 30’K 38°17 ile 39°11D GPS koordinatlarıdır.

Denizli Elazığ Arası Kaç KM

Denizli Elazığ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1124 km’dir. Denizli Elazığ arası mesafe havayolu ile yaklaşık 883 km’dir.

Denizli Elazığ Arası Kaç KM

Denizli Elazığ Arası Kaç Saat

Denizli Elazığ arası kaç saat; Denizli Elazığ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1124 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Denizli Elazığ arası mesafe otobüs ile yaklaşık 14 saat 30 dakika sürmektedir. Denizli Elazığ arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 883 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 40 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

12 saat 30 dakika

Otobüs ile;

14 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 40 dakika

Denizli Elazığ Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Denizli Elazığ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1124 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 62 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 90 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Denizli Elazığ Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Denizli Elazığ arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Denizli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Denizli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Elazığ’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Elazığ’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.