İçeriğe geç

Çankırı Elazığ Arası Kaç KM

Çankırı Elazığ arası kaç km; yazımızda öncelikle Çankırı ve Elazığ şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çankırı Elazığ arası kaç km? Çankırı Elazığ arası kaç saat? Çankırı Elazığ yol tarifi? Çankırı Elazığ arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çankırı ile Elazığ İli Hakkında Genel Bilgiler

Çankırı ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Çankırı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çankırı ili yüzölçümü yaklaşık 7,388 km2’dir. Çankırı ilinin coğrafi konumu ise 40° 30′41°K 32° 30′34°D GPS koordinatlarıdır.

Elazığ ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Elazığ ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Elazığ ili yüzölçümü yaklaşık 9,153 km2’dir. Elazığ ilinin coğrafi konumu ise 40° 21’ ile 38° 30’K 38°17 ile 39°11D GPS koordinatlarıdır.

Çankırı Elazığ Arası Kaç KM

Çankırı Elazığ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 724 km’dir. Çankırı Elazığ arası mesafe havayolu ile yaklaşık 527 km’dir.

Çankırı Elazığ Arası Kaç KM

Çankırı Elazığ Arası Kaç Saat

Çankırı Elazığ arası kaç saat; Çankırı Elazığ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 724 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat sürmektedir. Çankırı Elazığ arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Çankırı Elazığ arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 527 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 12 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat

Otobüs ile;

9 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 12 dakika

Çankırı Elazığ Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Çankırı Elazığ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 724 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 40 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 58 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Çankırı Elazığ Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Çankırı Elazığ arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Çankırı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çankırı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Elazığ’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Elazığ’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.