Burdur Elazığ Arası Kaç KM

Burdur Elazığ arası kaç km; yazımızda öncelikle Burdur ve Elazığ şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Burdur Elazığ arası kaç km? Burdur Elazığ arası kaç saat? Burdur Elazığ yol tarifi? Burdur Elazığ arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Burdur ile Elazığ İli Hakkında Genel Bilgiler

Burdur ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Burdur ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Burdur ili yüzölçümü yaklaşık 7.176 km2’dir. Burdur ilinin coğrafi konumu ise 37°25′26″K 30°05′04″D GPS koordinatlarıdır.

Elazığ ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Elazığ ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Elazığ ili yüzölçümü yaklaşık 9,153 km2’dir. Elazığ ilinin coğrafi konumu ise 40° 21’ ile 38° 30’K 38°17 ile 39°11D GPS koordinatlarıdır.

Burdur Elazığ Arası Kaç KM

Burdur Elazığ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1016 km’dir. Burdur Elazığ arası mesafe havayolu ile yaklaşık 790 km’dir.

Burdur Elazığ Arası Kaç Saat

Burdur Elazığ arası kaç saat; Burdur Elazığ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1016 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 11 saat 30 dakika sürmektedir. Burdur Elazığ arası mesafe otobüs ile yaklaşık 13 saat 30 dakika sürmektedir. Burdur Elazığ arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 790 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 35 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

11 saat 30 dakika

Otobüs ile;

13 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 35 dakika

Burdur Elazığ Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Burdur Elazığ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1016 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 56 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 81 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Burdur Elazığ Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Burdur Elazığ arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Burdur’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Burdur’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Elazığ’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Elazığ’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.