İçeriğe geç

Bitlis Elazığ Arası Kaç KM

Bitlis Elazığ arası kaç km; yazımızda öncelikle Bitlis ve Elazığ şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bitlis Elazığ arası kaç km? Bitlis Elazığ arası kaç saat? Bitlis Elazığ yol tarifi? Bitlis Elazığ arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bitlis ile Elazığ İli Hakkında Genel Bilgiler

Bitlis ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bitlis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bitlis ili yüzölçümü yaklaşık 10,582 km2’dir. Bitlis ilinin coğrafi konumu ise 38°31′33″K 42°23′16″D  GPS koordinatlarıdır.

Elazığ ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Elazığ ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Elazığ ili yüzölçümü yaklaşık 9,153 km2’dir. Elazığ ilinin coğrafi konumu ise 40° 21’ ile 38° 30’K 38°17 ile 39°11D GPS koordinatlarıdır.

Bitlis Elazığ Arası Kaç KM

Bitlis Elazığ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 354 km’dir. Bitlis Elazığ arası mesafe havayolu ile yaklaşık 280 km’dir.

Bitlis Elazığ Arası Kaç Saat

Bitlis Elazığ arası kaç saat; Bitlis Elazığ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 354 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat sürmektedir. Bitlis Elazığ arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat sürmektedir. Bitlis Elazığ arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 280 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 52 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat

Otobüs ile;

5 saat

Uçak ile;

52 dakika

Bitlis Elazığ Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bitlis Elazığ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 354 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 20 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 29 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bitlis Elazığ Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bitlis Elazığ arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bitlis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bitlis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Elazığ’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Elazığ’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.