İçeriğe geç

Bingöl Elazığ Arası Kaç KM

Bingöl Elazığ arası kaç km; yazımızda öncelikle Bingöl ve Elazığ şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bingöl Elazığ arası kaç km? Bingöl Elazığ arası kaç saat? Bingöl Elazığ yol tarifi? Bingöl Elazığ arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bingöl ile Elazığ İli Hakkında Genel Bilgiler

Bingöl ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bingöl ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bingöl ili yüzölçümü yaklaşık 8,253 km2’dir. Bingöl ilinin coğrafi konumu ise 39°02′28″K 40°40′33″D GPS koordinatlarıdır.

Elazığ ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Elazığ ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Elazığ ili yüzölçümü yaklaşık 9,153 km2’dir. Elazığ ilinin coğrafi konumu ise 40° 21’ ile 38° 30’K 38°17 ile 39°11D GPS koordinatlarıdır.

Bingöl Elazığ Arası Kaç KM

Bingöl Elazığ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 174 km’dir. Bingöl Elazığ arası mesafe havayolu ile yaklaşık 142 km’dir.

Bingöl Elazığ Arası Kaç Saat

Bingöl Elazığ arası kaç saat; Bingöl Elazığ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 174 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat sürmektedir. Bingöl Elazığ arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat sürmektedir. Bingöl Elazığ arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 142 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 41 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat

Otobüs ile;

3 saat

Uçak ile;

41 dakika

Bingöl Elazığ Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bingöl Elazığ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 174 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 10 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 14 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bingöl Elazığ Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bingöl Elazığ arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bingöl’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bingöl’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Elazığ’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Elazığ’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.