İçeriğe geç

Elazığ Batman Arası Kaç KM

Elazığ Batman arası kaç km; yazımızda öncelikle Elazığ ve Batman şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Elazığ Batman arası kaç km? Elazığ Batman arası kaç saat? Elazığ Batman yol tarifi? Elazığ Batman arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Elazığ ile Batman İli Hakkında Genel Bilgiler

Elazığ ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Elazığ ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Elazığ ili yüzölçümü yaklaşık 9,153 km2’dir. Elazığ ilinin coğrafi konumu ise 40° 21’ ile 38° 30’K 38°17 ile 39°11D GPS koordinatlarıdır.

Batman ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Batman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Batman ili yüzölçümü yaklaşık 4,654 km2’dir. Batman ilinin coğrafi konumu ise 38°04′55″K 41°24′26″D  GPS koordinatlarıdır.

Elazığ Batman Arası Kaç KM

Elazığ Batman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 252 km’dir. Elazığ Batman arası mesafe havayolu ile yaklaşık 189 km’dir.

Elazığ Batman Arası Kaç Saat

Elazığ Batman arası kaç saat; Elazığ Batman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 252 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat sürmektedir. Elazığ Batman arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat sürmektedir. Elazığ Batman arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 189 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat

Otobüs ile;

4 saat 30 dakika

Uçak ile;

45 dakika

Elazığ Batman Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Elazığ Batman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 252 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 14 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 21 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Elazığ Batman Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Elazığ Batman arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Elazığ’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Elazığ’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Batman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Batman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.