İçeriğe geç

Elazığ Alan Kodu

Alan Kodu: Bir ülkedeki illerin veya bölgelere ait telefon abonesine ulaşmak için arama yapılmasını sağlayan kod olarak tanımlanabilir. Türkiye’ den bahsedecek olursak her bir ilin alan kodu bulunmaktadır. Herhangi bir ilde sabit telefon numarası aranacağı zaman ulaşabilmek için illere ait olan alan kodları ile girilerek arama yapılmalıdır. Elazığ ilinin alan kodu ise 424 şeklindedir. Elazığ ilinde herhangi bir sabit telefon numarası araması yapıldığında öncelikle ile ait olan alan kodu tuşlanıp, arama yapılacak olan sabit telefon numarası girilerek il sınırı içerinde bulunan bütün sabit telefon numaraları ile iletişime geçebilmeniz mümkün olmaktadır.

424 Nerenin Alan Kodu?

Elazığ İlinin alan kodu sorusuna cevap olarak 424 olduğunu söyleyebiliriz. Alan kodları her şehirlerde bulunan ve arama yapılmasında önemli bir konumdadır. Türkiye’nin her ilinde farklılaşan bu kod, sabit numaralara arama yapılabilmesi için bilinmesi gerekmektedir.

Elazığ Telefon Kodu, Elazığ ili

Elazığ ilçeleri, Elazığ ilini alan olarak Türkiye’nin otuz ikinci en büyük illerimizdendir. M.Ö. 2000 yılına dayanan Elazığ’ın ilk yerleşim bölgesi Harput’a ilk yerleşenlerin “Hurriler” olduğu söylenmektedir. MÖ. 9. yüzyılda, Urartular’ın Elazığ tarihindeki yeri ise Harput Kalesi’nin taşıdığı Urartu Döneminden olduğu düşünülmektedir. Elazığ ilinin ekonomik yapısını büyük ölçüde sanayi ve tarım sektörleri oluşturmaktadır. Sanayi bölgeleriyle ciddi ihracata imza atmıştır. Elazığ ilinin 2020 TÜİK verisine göre 587.960 nüfusa sahip ilimizdir. Elazığ ilinde on bir tane ilçe bulunmaktadır.

Elazığ ilinin yüz ölçümü 9,313 km2’dir.  Elazığ ilinin coğrafi konumu 38° 43′ 32.2176” Kuzey ve 39° 22′ 7.2840” Doğu gps koordinatlarıdır.

Elazığ Alan Kodu
Elazığ Alan Kodu

Elazığ Belediyesi resmi sitesine buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye Alan Kodları sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz…