İçeriğe geç

Ekinözü Yol Tarifi

Kahramanmaraş Ekinözü yol tarifi; yazımızda öncelikle Ekinözü şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ekinözü’ne nasıl gidilir? Ekinözü yol tarifi? Ekinözü yol haritası? Ekinözü İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ekinözü İlçesi Hakkında

Akdeniz bölgesinde yer alan Kahramanmaraş’ın ilçesi olan Ekinözü, Kahramanmaraş’ın yerleşim yerlerinden biridir. Ekinözü İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 656 km2’dir. Ekinözü ilçesinin rakımı ise 1.282 m olarak hesaplanmıştır. Ekinözü ilçesinin Kuzeyinde Elbistan, doğusunda Nurhak, batısında Göksun, Güneyinde ise Dulkadiroğlu ilçeleri bulunmaktadır. Ekinözü ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Ekinözü İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Ekinözü ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 11.221 nüfusa sahiptir.

Ekinözü İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Ekinözü Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Ekinözü’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Ekinözü Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ekinözü’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Ekinözü’ne Nasıl Gidilir? Ekinözü Yol Tarifi

Ekinözü’ne kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Ekinözü’ne gelebilirsiniz. Ekinözü karayolu ile Kahramanmaraş şehir merkezine 109 km, İstanbul’a yaklaşık 1.049 km, Ankara’ya yaklaşık 605 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.133 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Kahramanmaraş Şehir Merkezinde yer alan Kahramanmaraş Havalimanı’na gidebilirsiniz. Kahramanmaraş Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Ekinözü ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Kahramanmaraş’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Kahramanmaraş demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Ekinözü ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.