İçeriğe geç

Ekinözü Posta Kodu

Ekinözü Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Ekinözü Posta Kodu Sorgulama

Ekinözü’nde yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Ekinözü ilçesi Hakkında

Ekinözü ilçesi alan olarak Türkiye’nin dört yüz seksen beşinci en büyük ilçesidir. Akdeniz bölgesinde yer alan Kahramanmaraş’ın ilçesi olan Ekinözü, Kahramanmaraş’ın yerleşim yerlerinden biridir. Ekinözü İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 656 km2’dir. Rakımı ise 1.282 m olarak hesaplanmıştır. Ekinözü ilçesinin Kuzeyinde Elbistan, doğusunda Nurhak, batısında Göksun, Güneyinde ise Dulkadiroğlu ilçeleri bulunmaktadır. Ekinözü ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Ekinözü İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Ekinözü ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 10.988 nüfusa sahiptir.

Ekinözü Posta Kodu
Ekinözü Posta Kodu