İçeriğe geç

Eğirdir Yol Tarifi

Isparta Eğirdir yol tarifi; yazımızda öncelikle Eğirdir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Eğirdir’e nasıl gidilir? Eğirdir yol tarifi? Eğirdir yol haritası? Eğirdir İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Eğirdir İlçesi Hakkında

Akdeniz bölgesinde yer alan Isparta’nın ilçesi olan Eğirdir, Isparta’nın yerleşim yerlerinden biridir. Eğirdir İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.315 km2’dir. Eğirdir ilçesinin rakımı ise 926 m olarak hesaplanmıştır. Eğirdir ilinin Kuzeyinde Gelendost ve Senirkent, doğusunda ise Şarkikaraağaç, batısında Isparta Merkez, Güneyinde ise Sütçüler ilçeleri bulunmaktadır. Eğirdir ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Eğirdir İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Eğirdir ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 31.632 nüfusa sahiptir.

Eğirdir İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Eğirdir Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Eğirdir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Eğirdir Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Eğirdir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Eğirdir’e Nasıl Gidilir? Eğirdir Yol Tarifi

Eğirdir’e kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Eğirdir’e gelebilirsiniz. Eğirdir karayolu ile Isparta şehir merkezine 27 km, İstanbul’a yaklaşık 563 km, Ankara’ya yaklaşık 354 km, İzmir’den ise yaklaşık 426 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Isparta Şehir Merkezinde yer alan Isparta Süleyman Demirel Havalimanı’na gidebilirsiniz. Isparta Süleyman Demirel Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Eğirdir ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Isparta’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Isparta demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Eğirdir ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.