İçeriğe geç

Eğirdir Posta Kodu

Eğirdir Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Eğirdir Posta Kodu Sorgulama

Eğirdir de yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Eğirdir ilçesi Hakkında

Eğirdir ilçesi alan olarak Türkiye’nin iki yüz on ikinci en büyük ilçesidir. Akdeniz bölgesinde yer alan Isparta’nın ilçesi olan Eğirdir, Isparta’nın yerleşim yerlerinden biridir. Eğirdir İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.315 km2’dir. Rakımı ise 926 m olarak hesaplanmıştır. Eğirdir ilinin Kuzeyinde Gelendost ve Senirkent, doğusunda ise Şarkikaraağaç, batısında Isparta Merkez, Güneyinde ise Sütçüler ilçeleri bulunmaktadır. Eğirdir ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Eğirdir İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Eğirdir ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 31.435 nüfusa sahiptir.

Eğirdir Posta Kodu
Eğirdir Posta Kodu