İçeriğe geç

Eğil Yol Tarifi

Diyarbakır Eğil yol tarifi; yazımızda öncelikle Eğil şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Eğil’e nasıl gidilir? Eğil yol tarifi? Eğil yol haritası? Eğil İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Eğil İlçesi Hakkında

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Diyarbakır’ın ilçesi olan Eğil, Diyarbakır’ın yerleşim yerlerinden biridir. Eğil İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 449 km2’dir. Eğil ilçesinin rakımı ise 855 m olarak hesaplanmıştır. Eğil ilinin Kuzeyinde Dicle, doğusunda ise Sur, batısında Ergani, Güneyinde ise Yenişehir ilçeleri bulunmaktadır. Eğil ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Eğil İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Eğil ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 22.704 nüfusa sahiptir.

Eğil İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Eğil Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Eğil’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Eğil Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Eğil’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Eğil’e Nasıl Gidilir? Eğil Yol Tarifi

Eğil’e kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Eğil’e gelebilirsiniz. Eğil karayolu ile Diyarbakır şehir merkezine 43.9 km, İstanbul’a yaklaşık 1.308 km, Ankara’ya yaklaşık 864 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.448 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Diyarbakır Şehir Merkezinde yer alan Diyarbakır Havalimanı’na gidebilirsiniz. Diyarbakır Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Eğil ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Diyarbakır’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Diyarbakır demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Eğil ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.