İçeriğe geç

Eflani Yol Tarifi

Karabük Eflani yol tarifi; yazımızda öncelikle Eflani şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Eflani’ye nasıl gidilir? Eflani yol tarifi? Eflani yol haritası? Eflani İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Eflani İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Karabük’ün ilçesi olan Eflani, Karabük’ün yerleşim yerlerinden biridir. Eflani İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 674 km2’dir. Eflani ilçesinin rakımı ise 907 m olarak hesaplanmıştır. Eflani ilçesinin Kuzeyinde Bartın ve Kastamonu, doğusunda ve Güneyinde Kastamonu, batısında ise Safranbolu ilçeleri bulunmaktadır. Eflani ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Eflani İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Eflani ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 8.823 nüfusa sahiptir.

Eflani İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Eflani Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Eflani’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Eflani Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Eflani’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Eflani’ye Nasıl Gidilir? Eflani Yol Tarifi

Eflani’ye kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Eflani’ye gelebilirsiniz. Eflani karayolu ile Karabük şehir merkezine 56.2 km, İstanbul’a yaklaşık 458 km, Ankara’ya yaklaşık 276 km, İzmir’den ise yaklaşık 810 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Karabük’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Karabük demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Eflani ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.