İçeriğe geç

Eflani Posta Kodu

Eflani Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Eflani Posta Kodu Sorgulama

Eflani’de yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Eflani ilçesi Hakkında

Eflani ilçesi alan olarak Türkiye’nin dört yüz yetmiş beşinci en büyük ilçesidir. Karadeniz bölgesinde yer alan Karabük’ün ilçesi olan Eflani, Karabük’ün yerleşim yerlerinden biridir. Eflani İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 674 km2’dir. Rakımı ise 907 m olarak hesaplanmıştır. Eflani ilçesinin Kuzeyinde Bartın ve Kastamonu, doğusunda ve Güneyinde Kastamonu, batısında ise Safranbolu ilçeleri bulunmaktadır. Eflani ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Eflani İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Eflani ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 8.576 nüfusa sahiptir.

Eflani Posta Kodu
Eflani Posta Kodu