Efeler Yol Tarifi

Aydın Efeler yol tarifi; yazımızda öncelikle Efeler şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Efeler’e nasıl gidilir? Efeler yol tarifi? Efeler yol haritası? Efeler İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Efeler İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan Aydın’ın ilçesi olan Efeler, Aydın’ın yerleşim yerlerinden biridir. Efeler İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 624km2’dir. Efeler ilçesinin rakımı ise 59 m olarak hesaplanmıştır. Efeler ilinin Kuzeyinde İzmir, doğusunda ise Köşk, batısında İncirliova, Güneyinde ise  Çine ilçeleri bulunmaktadır. Efeler ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Efeler İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Efeler ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 292.716 nüfusa sahiptir.

Efeler İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Efeler Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Efeler’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Efeler Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Efeler’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Efeler’e Nasıl Gidilir? Efeler Yol Tarifi

Efeler’e kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Efeler’e gelebilirsiniz. Efeler karayolu ile İstanbul’a yaklaşık 581 km, Ankara’ya yaklaşık 595 km, İzmir’den ise yaklaşık 122 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Aydın’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Aydın demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Efeler ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.