İçeriğe geç

Edremit Yol Tarifi

Balıkesir Edremit yol tarifi; yazımızda öncelikle Edremit şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Edremit’e nasıl gidilir? Edremit yol tarifi? Edremit yol haritası? Edremit İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Edremit İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan Balıkesir’in ilçesi olan Edremit, Balıkesir’in yerleşim yerlerinden biridir. Edremit İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 682 km2’dir. Edremit ilçesinin rakımı ise 31 m olarak hesaplanmıştır. Edremit ilinin Kuzeyinde Çanakkale, doğusunda ise Havran, Güneyinde ise Burhaniye ilçeleri bulunmaktadır. Edremit ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Edremit İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Edremit ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 155.837 nüfusa sahiptir.

Edremit İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Edremit Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Edremit’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Edremit Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Edremit’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Edremit’e Nasıl Gidilir? Edremit Yol Tarifi

Edremit’e kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Edremit’e gelebilirsiniz. Edremit karayolu ile Balıkesir şehir merkezine 129 km, İstanbul’a yaklaşık 398 km, Ankara’ya yaklaşık 651 km, İzmir’den ise yaklaşık 234 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Balıkesir Şehir Merkezinde yer alan Balıkesir Merkez Havalimanı’na gidebilirsiniz. Balıkesir Merkez Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Edremit ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Balıkesir’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Balıkesir demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Edremit ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.