İçeriğe geç

Edremit Yol Tarifi

Van Edremit yol tarifi; yazımızda öncelikle Edremit şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Edremit’e nasıl gidilir? Edremit yol tarifi? Edremit yol haritası? Edremit İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Edremit İlçesi Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Van’ın ilçesi olan Edremit, Van’ın yerleşim yerlerinden biridir. Edremit İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 515 km2’dir. Edremit ilçesinin rakımı ise 1.736 m olarak hesaplanmıştır. Edremit ilçesinin Kuzeyinde İpekyolu, doğusunda Gürpınar, Güneyinde ise Gevaş ilçeleri bulunmaktadır. Edremit ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Edremit İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Edremit ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 127.505 nüfusa sahiptir.

Edremit İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Edremit Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Edremit’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Edremit Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Edremit’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Edremit’e Nasıl Gidilir? Edremit Yol Tarifi

Edremit’e kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Edremit’e gelebilirsiniz. Edremit karayolu ile Van şehir merkezine 31.7 km, İstanbul’a yaklaşık 1.517 km, Ankara’ya yaklaşık 1.205 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.870 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Van Şehir Merkezinde yer alan Van Ferit Melen Havalimanı’na gidebilirsiniz. Van Ferit Melen Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Edremit ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Van’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Van demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Edremit ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.