Edremit Posta Kodu

Edremit Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Edremit Posta Kodu Sorgulama

Edremit’te yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde-mahalle-köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Edremit ilçesi Hakkında

Edremit ilçesi alan olarak Türkiye’nin dört yüz yetmiş üçüncü en büyük ilçesidir. Marmara bölgesinde yer alan Balıkesir’in ilçesi olan Edremit, Balıkesir’in yerleşim yerlerinden biridir. Edremit İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 682 km2’dir. Rakımı ise 31 m olarak hesaplanmıştır. Edremit ilinin Kuzeyinde Çanakkale, doğusunda ise Havran, Güneyinde ise Edremit ilçeleri bulunmaktadır. Edremit ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Edremit İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Edremit ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 161.145 nüfusa sahiptir.

Edremit Posta Kodu
Edremit Posta Kodu