İçeriğe geç

Edremit Posta Kodu

Edremit Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Edremit Posta Kodu Sorgulama

Edremit’te yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Edremit ilçesi Hakkında

Edremit ilçesi alan olarak Türkiye’nin beş yüz altmış birinci en büyük ilçesidir. Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Van’ın ilçesi olan Edremit, Van’ın yerleşim yerlerinden biridir. Edremit İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 515 km2’dir. Rakımı ise 1.736 m olarak hesaplanmıştır. Edremit ilçesinin Kuzeyinde İpekyolu, doğusunda Gürpınar, Güneyinde ise Gevaş ilçeleri bulunmaktadır. Edremit ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Edremit İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Edremit ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 128.557 nüfusa sahiptir.

Edremit Posta Kodu
Edremit Posta Kodu