İçeriğe geç

Edirne Merkez Yol Tarifi

Edirne Merkez yol tarifi; yazımızda öncelikle Edirne Merkez şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Edirne Merkez’e nasıl gidilir? Edirne Merkez yol tarifi? Edirne Merkez yol haritası? Edirne Merkez İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Edirne Merkez İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan Edirne’nin ilçesi olan Edirne Merkez, Edirne’nin yerleşim yerlerinden biridir. Edirne Merkez İlçesi yüzölçümü yaklaşık 844 olarak km2’dir. Edirne Merkez ilçesinin rakımı ise 50 m olarak hesaplanmıştır. Edirne Merkez ilinin Kuzeyinde Lalapaşa, doğusunda ise Süloğlu ve Havsa, Güneyinde ise Uzunköprü ilçeleri bulunmaktadır. Edirne Merkez ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Edirne Merkez İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Edirne Merkez ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 185.408 nüfusa sahiptir.

Edirne Merkez İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Edirne Merkez Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Edirne Merkez’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Edirne Merkez Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Edirne Merkez’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Edirne Merkez’e Nasıl Gidilir? Edirne Merkez Yol Tarifi

Edirne Merkez’e kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Edirne Merkez’e gelebilirsiniz. Edirne Merkez karayolu ile İstanbul’a yaklaşık 239 km, Ankara’ya yaklaşık 692 km, İzmir’den ise yaklaşık 536 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Edirne’ye demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Edirne demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Edirne Merkez ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.