İçeriğe geç

Diyarbakır Edirne Arası Kaç KM

Diyarbakır Edirne arası kaç km; yazımızda öncelikle Diyarbakır ve Edirne şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Diyarbakır Edirne arası kaç km? Diyarbakır Edirne arası kaç saat? Diyarbakır Edirne yol tarifi? Diyarbakır Edirne arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Diyarbakır ile Edirne İli Hakkında Genel Bilgiler

Diyarbakır ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Diyarbakır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Diyarbakır ili yüzölçümü yaklaşık 15,272 km2’dir. Diyarbakır ilinin coğrafi konumu ise 38.066°K 40.2715°D GPS koordinatlarıdır.

Edirne ili;

Marmara bölgesinde yer alan Edirne ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Edirne ili yüzölçümü yaklaşık 6,098 km2’dir. Edirne ilinin coğrafi konumu ise 41.288°K 26.5215°D GPS koordinatlarıdır.

Diyarbakır Edirne Arası Kaç KM

Diyarbakır Edirne arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1566 km’dir. Diyarbakır Edirne arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1239 km’dir.

Diyarbakır Edirne Arası Kaç KM

Diyarbakır Edirne Arası Kaç Saat

Diyarbakır Edirne arası kaç saat; Diyarbakır Edirne arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1566 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 17 saat 30 dakika sürmektedir. Diyarbakır Edirne arası mesafe otobüs ile yaklaşık 19 saat 30 dakika sürmektedir. Diyarbakır Edirne arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1239 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

17 saat 30 dakika

Otobüs ile;

19 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat 10 dakika

Diyarbakır Edirne Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Diyarbakır Edirne arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1566 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 87 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 126 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Diyarbakır Edirne Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Diyarbakır Edirne arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Diyarbakır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Diyarbakır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Edirne’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Edirne’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.